POLONIA IRLANDIA

Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków zdarzenia w Irlandii, w którym młoda kobieta została uderzona w twarz przez odpalony fajerwerk.

Krótko po północy w piątek 22 października odpalony fajerwerk uderzył w młodą kobietę siedzącą na przystanku autobusowym w pobliżu postoju taksówek przy Eyre Square w Galway.

Poszukiwani świadkowie

Ze wstępnych informacji wynika, że fajerwerki zostały wystrzelone z okolic Punktu Informacji Turystycznej przy Eyre Square, który znajduje się naprzeciwko miejsca, w którym siedziała poszkodowana.

Młoda kobieta doznała poważnych obrażeń twarzy w wyniku uderzenia fajerwerkiem i z miejsca zdarzenia została zabrana przez karetkę pogotowia.

W czasie, w którym doszło do zdarzenia, na Eyre Square przebywała duża grupa osób. Funkcjonariusze Gardy proszą, aby każda osoba, która mogła być świadkiem tego incydentu, skontaktowała się z zespołem śledczym. Apel skierowany jest w szczególności do osób, które mogą mieć nagranie wideo z incydentu, na telefonie komórkowym lub kamerze samochodowej.

Każdy, kto ma informacje na ten temat, jest proszony o kontakt z Gardą pod numerami 091-538000/091-538036 lub poufną linią 1800 666 111.

Czytaj też: Za złamanie tego prawa w Irlandii nawet €10.000 grzywny lub więzienie