Do błyskawicznie szybkiej akcji porodowej doszło w jednym z pociągów w Irlandii.

Pasażerka pociągu w Irlandii nie spodziewała się, że urodzi swoje dziecko podczas podróży. Akcja porodowa odbyła się błyskawicznie.

We wtorek 11/06/19 tuż po godzinie 15:00 pasażerka pociągu na trasie z Galway do Dublina zaczęła odczuwać bóle porodowe. Na pomoc natychmiast ruszyły znajdujące się w tym samym pociągu pielęgniarki, a także jadący na konferencję lekarz GP.

Inna pasażerka zadzwoniła po pogotowie, a pielęgniarki wspierały rodzącą i dawały jej wskazówki podczas akcji porodowej. Pociąg zatrzymał się na stacji Kildare Station. Wydzielono specjalnie strefę dla rodzącej i odseparowano od niej pozostałych pasażerów pociągu.

Lekarz, który zajął się porodem, miał do dyspozycji jedynie rękawiczki od obsługi cateringowej. W tym dniu jechał na konferencję i nie miał ze sobą torby lekarskiej. Wezwane na miejsce służby ratunkowe pomogły odebrać poród, który odbył się bez komplikacji.

Szczęśliwie dziewczynka urodziła się zdrowa. Jedna z turystek podała do owinięcia dziecka swój kocyk. Pasażerowie powitali noworodka głośnym aplauzem. Zaraz potem ambulans zabrał mamę z dzieckiem do szpitala Coombe Hospital.

Rzecznik Irish Rail pogratulował kobiecie narodzin dziecka. Zapytany, czy dziewczynka otrzyma w przyszłości bezpłatne przejazdy na pociąg, powiedział, że opcja ta zostanie rozważona.

AKTUALIZACJA

Rzecznik Irish Rail poinformował, że dziecko otrzymało bezpłatne przejazdy do 25 roku życia.