POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkańców Irlandii czekają w niedługim czasie ponowne podwyżki cen ubezpieczenia.

Według najnowszych danych dochody firm ubezpieczeniowych w Irlandii wzrosły o 1300%. W 2017 roku 17 głównych ubezpieczycieli w kraju osiągnęło 227 milionów euro zysku.

W latach 2013-2016 średnia cena ubezpieczenia samochodu wzrosła o 70%. W ostatnim czasie podwyżki trochę wyhamowały, lecz i tak ceny wynoszą 50% więcej niż w 2008 roku.

Każdego dnia odrzucane są wnioski trzech kierowców, którzy zmuszeni są płacić horrendalne sumy temu ubezpieczycielowi, który wreszcie zgodzi się sprzedać im polisę. Zgodnie z prawem po 3 odrzuconych wnioskach ubezpieczenie powinna sprzedaż czwarta firma. Tego typu praktyki niestety windują ceny.

Dodatkowo właściciele pojazdów zmuszeni są pokrywać opłaty przy dokonywanych zmianach w polisie. Przykładem może tu być opisana w Irish Times sprawa kobiety, która przeprowadziła się z Dublina do Longford i za zmianę adresu ubezpieczyciel zażądał od niej opłaty €81, co ją zszokowało.

Problem z ubezpieczeniami w Irlandii jest złożony. Komisja Europejska prowadzi śledztwo czy wśród firm ubezpieczeniowych w Irlandii nie panuje zmowa. Badana jest m.in. częstotliwość z jaką firmy odrzucają wnioski kierowców.

Ważne: Setki osób oszukanych na tańszych ubezpieczeniach samochodu w Irlandii