Podczas rutynowej kontroli celnicy w Irlandii natrafili na zaskakujący widok w ciężarówce.

Kolejna grupa nielegalnych imigrantów została przechwycona podczas rutynowej kontroli. Jest to kolejna próba przemytu – poprzednia, czytaj więcej: Grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana przez Gardę na punkcie kontrolnym

Wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Garda Immigration w Rosslare Harbour odkryli na tyłach jednej z ciężarówek grupę nielegalnych imigrantów. Według podanych informacji ciężarówka przybyła do Irlandii z Cherbourg we Francji.

W chłodni skontrolowanej ciężarówki przewożącej jabłka znajdowało się dwunastu mężczyzn i dwie kobiety. Wewnątrz pojazdu panowała temperatura około 5 stopni Celsjusza. Imigranci przebywali tam najprawdopodobniej przez trzy dni. Stan ich zdrowia określa się jako dobry, chociaż jeden z mężczyzn trafił na badania do szpitala w Wexford.

Trwa sprawdzanie tożsamości osób znalezionych w ciężarówce. Najprawdopodobniej pochodzą oni z Iranu, Afganistanu i Kurdystanu. Wszyscy uchodźcy otrzymają pomoc prawną i najprawdopodobniej będą mogli starać się o azyl. Zależeć to będzie od tego czy wcześniej ubiegali się już o azyl w innym kraju Europy.