POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

HSE potwierdza kolejne cztery przypadki koronawirusa w Irlandii.

Kolejna szkoła w Irlandii została tymczasowo zamknięta. Powodem jest wykryty koronawirus u jednego z uczniów tej placówki.

W środę 04/03/2020 poinformowano, że w zachodniej części Irlandii potwierdzone zostały kolejne cztery przypadki koronawirusa Covid-19. Najprawdopodobniej to członkowie jednej rodziny. Osoby te przebywały niedawno w północnej części Włoch.

Zgodnie z zaleceniami zdecydowano się zamknąć szkołę, do której uczęszcza jedna z zarażonych koronawirusem osób. Jest to szkoła podstawowa w hrabstwie Clare. Wszyscy uczniowie pozostaną w domach od 05/03/2020 przez następnych 14 dni.

W sumie do tej pory potwierdzono sześć przypadków koronawirusa w Republice Irlandii, a w Irlandii Północnej trzy takie przypadki. Sytuacja jest jednak dynamiczna, więc w kolejnych dniach możliwe jest wykrycie kolejnych zachorowań.

AKTUALIZACJA:

Jedna z osób, u których w środę potwierdzono koronawirusa, jest lekarzem. Mężczyzna ten po przylocie z północnych Włoch pełnił dyżur na oddziale A&E w jednym ze szpitali w zachodniej Irlandii. Trwa ustalanie wszystkich pacjentów, którzy mieli z nim kontakt.

Tymczasem w czwartek 05/03/2020 w godzinach wieczornych potwierdzono kolejny przypadek Covid-19 u osoby w Cork. Pacjent przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy. Wiadomo, że osoba ta nie przebywała w ostatnim czasie za granicą.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii