POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W supermarketach w Irlandii drastycznie wzrosła sprzedaż jednego z produktów.

Jak wynika z informacji podanych przez przedstawiciela Tesco Ireland, w sklepach tej sieci drastycznie wzrósł popyt na mąkę. Tylko w zeszłym tygodniu sprzedano aż 600.000 sztuk.

Od kilku dni w grupach na portalu społecznościowym Facebook można znaleźć liczne pytania osób o dostęp do tego produktu. W wielu sklepach półki z przeznaczeniem na mąkę świecą pustkami. Towar ten jest dostarczany na bieżąco, lecz rozchodzi się w ekspresowym tempie.

Tesco odnotowało 300% wzrost sprzedaży mąki w ciągu ostatnich sześciu tygodni. Znacznie wzrosła też jej sprzedaż w innych supermarketach. Natomiast w niektórych sklepach ograniczono sprzedaż mąki do dwóch lub trzech sztuk na jedną osobę.

Członkowie Stowarzyszenia Brytyjskich i Irlandzkich Młynarzy zapewniają, że nie ma problemów z dostawami mąki. Braki w sklepach wynikają ze wzrostu popytu. Firmy produkujące mąkę pracują już w systemie 24/7, co pozwala uzupełniać braki w sklepach w ciągu 24 godzin.

Jedną z przyczyn, dla których tak bardzo wzrosło zapotrzebowanie na mąkę, jest fakt, że wiele osób zapełnia czas trwającej obecnie kwarantanny poprzez pieczenie ciast, chlebów czy innych wypieków.

Podobnie sytuacja wygląda w innych państwach – jak w Niemczech, we Włoszech czy we Francji. Tam również odnotowano drastyczny wzrost popytu na mąkę.