POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Tempo wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa w Irlandii niestety nadal rośnie.

W środę 25/03/2020 potwierdzono nowe przypadki zachorowania na Covid-19 w Irlandii, a także dwa zgony wśród osób zarażonych koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Covid-19 został wykryty u 235 kolejnych osób, a liczba wszystkich chorych w Irlandii to 1.564. Największy przyrost liczby chorych nadal obserwuje się w Dublinie i w Cork.

Niestety zmarły dwie kolejne osoby – kobieta z chorobami towarzyszącymi oraz mężczyzna. W sumie już 9 osób w Republice Irlandii zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem.

Wstrzymane podwyżki czynszów w Irlandii

W Irlandii rośnie też liczba osób pozostających w kwarantannie. Zamykane są kolejne firmy, a pracownicy tymczasowo tracą zatrudnienie. Rząd zdecydował o zwiększeniu swojej pomocy i podwyższył zasiłek dla tych osób:

Więcej: Podwyżka zasiłku do €1.575 miesięcznie z powodu koronawirusa w Irlandii

W związku z kryzysem wywołanym koronawirusem Covid-19 w Irlandii możliwe jest też wprowadzenie tymczasowego zakazu podnoszenia cen wynajmu oraz wstrzymanie eksmisji najemców. Przepisy mają obowiązywać na okres trzech miesięcy, z możliwością przedłużenia tego okresu.

Dodatkowo dla osób, które przez ten kryzys mają problemy z opłacaniem czynszu za wynajem, możliwe będzie uzyskanie dodatku za mieszkanie Rent Supplement.

Jeszcze dzisiaj (26/03/2020) odbędzie się głosowanie irlandzkiego sejmu nad projektem tej ustawy.