Kolejne dzieci zaczepiane przez obcych mężczyzn w Irlandii

Pojawiły się kolejne doniesienia o dzieciach zaczepianych przez obcych mężczyzn, które zgłoszono w Irlandii.

Od kilku miesięcy pojawiają się w irlandzkich mediach informacje o próbach porwania dzieci. Funkcjonariusze Gardy apelowali do rodziców o zachowanie czujności i pozostawianie dzieci pod opieką osób dorosłych.

Niestety funkcjonariusze Gardy zostali poinformowani o kolejnych próbach porwania dzieci, do których miało dojść w południowej części Dublina.

W piątek 17/05/2019 ok. godziny 17:00 dwie dziewczynki, uczennice szkoły podstawowej, zostały zaczepione przez obcego mężczyznę w samochodzie przy Tamarisk Avenue w Kilnamanagh, Tallaght.

Mężczyzna oferował dzieciom słodycze i powiedział, że ma ich więcej z tyłu samochodu. Przerażone dziewczynki natychmiast uciekły do domu i opowiedziały o zdarzeniu swoim rodzicom.

Z ich relacji wynika, że mężczyzna, który je zaczepił, poruszał się czarnym lub granatowym samochodem marki Toyota, który według nich mógł przewozić większą liczbę pasażerów.

Nie jest to pierwsze zgłoszenie tego typu sytuacji w okolicy Tallaght. Funkcjonariusze Gardy zajmują się też zgłoszoną sprawą dzieci, do których podeszło dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. Twierdzili oni, że zostali przysłani przez ich matkę, by je odebrać.

Czytaj też: Kolejna próba porwania dzieci w Irlandii – podano rysopis mężczyzny