POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII

Pasażerowie linii Ryanair znowu mogą ucierpieć w wyniku kolejnych problemów firmy.

Pasażerowie korzystający z usług irlandzkiego przewoźnika Ryanair mogą po raz kolejny paść ofiarą problemów wewnętrznych tej firmy. Wczoraj wieczorem w Dublinie odbyły się trzy nadzwyczajne spotkania, na których grupa 120 pilotów poinformowała o przygotowaniu do akcji strajkowej.

Podczas rozmów przedstawione zostały argumenty pilotów, których szczegóły nie zostały podane do publicznej wiadomości. Wiadomo jedynie, że w ciągu najbliższych dwóch dni zostaną podjęte próby wypracowania porozumienia między zarządem Ryanair a pilotami firmy z całej Europy.

Jeśli nie uda się osiągnąć kompromisu, piloci rozpoczną akcję strajkową, co w konsekwencji doprowadzi do kolejnych odwołanych lotów tego przewoźnika. Jak do tej pory około 400 000 pasażerów ucierpiało w wyniku odwołanych połączeń w ciągu ostatnich kilku dni. Przypuszczalny koszt odszkodowań, jakie Ryanair będzie musiał wypłacić poszkodowanym pasażerom to €20 milionów.

Szef Ryanair Michael O’Leary szuka nowych pilotów w Brazylii i ma nadzieję zakończyć chaos z odwołanymi lub opóźnionymi lotami w jak najszybszym czasie. Wczoraj przyznał, że czuje się winny zamieszaniu z lotami i postara się jak najszybciej przywrócić porządek w połączeniach.

Nadal utrzymuje, że przyczyną powstałego „bałaganu” była jego decyzja o przyznaniu zbyt dużej liczbie pracowników zaległych urlopów. Nie skomentował jednak faktu, że w ostatnim roku prawie 140 pilotów Ryanair zrezygnowało z pracy i przeszło do konkurencyjnych linii.

Tymczasem Ryanair opublikował listę wszystkich odwołanych lotów do 28 października 2017 roku – ODWOŁANE LOTY RYANAIR

Czytaj także: Ryanair masowo odwołuje loty. Chaos na lotniskach, wściekli pasażerowie