POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII

Obecne ceny paliwa w Irlandii to dobra wiadomość dla kierowców.

Po raz kolejny spadły ceny paliwa w Irlandii. Jest to kolejna obniżka cen w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wpływ na to ma między innymi niska cena surowca na rynku europejskim.

Średnia cena benzyny wynosi teraz 131.9c za litr, a średnia cena diesla wynosi 119.2c za litr. Nie wiadomo czy ten trend spadkowy utrzyma się do początku 2018 roku. Lecz w okresie wakacyjnym niskie ceny paliwa to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców.

Potwierdzono także informacje na temat zwrotów opłat za wodę. Rząd planuje rozpocząć wypłatę pieniędzy wszystkim osobom, które uregulowały rachunki Irish Water. Najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w październiku 2017 roku przed ogłoszeniem Budżetu 2018.

Ze źródeł rządowych wiadomo jednak, że większość zwrotów odbędzie się pod koniec roku. Premier Leo Vardkar zabiegał o przyspieszenie procesu zwrotów z naciskiem na 2017 rok. W przypadku bardziej złożonych przypadków klientów Irish Water, można się spodziewać lekkiego opóźnienia – te osoby otrzymają pieniądze na początku 2018 roku.

Kwota, która ma zostać wypłacona sięga 160 milionów euro. W tej chwili rząd Irlandii czeka tylko na zgodę Komisji Europejskiej na jednorazową wypłatę zwrotów, ale z tym nie powinno być żadnego problemu – jak twierdzi Varadkar.