POLONIA IRLANDIA

To już drugie trzęsienie ziemi zarejestrowane w ostatnim czasie w Irlandii.

Irlandzka Krajowa Sieć Sejsmologiczna (INSN) za pośrednictwem Geological Survey Ireland poinformowała o trzęsieniu ziemi, do którego doszło ok. godziny 21:18 w dniu 29 kwietnia 2019 roku.

Było to już drugie zarejestrowane trzęsienie ziemi w Irlandii w ostatnim czasie – pierwsze odnotowano w dniu 7 kwietnia 2019 roku:

czytaj: Trzęsienie ziemi w Irlandii – INSN podało siłę i epicentrum.

Kolejne trzęsienie ziemi w Irlandii

Kolejne trzęsienie ziemi w Irlandii
Źródło: insn.ie

Według danych zrejestrowanych przez sejsmografy trzęsienie ziemi miało siłę 2,1 w skali Richtera. Epicentrum trzęsienia ziemi w Irlandii znajdowało się ponownie w hrabstwie Donegal – ok. 15 km na południowy wschód od miasta Donegal i 15 km na północny wschód od miasta Ballyshannon.

Pracownicy INSN proszą o kontakt osoby, które poczuły wstrząsy. Geologowie po raz kolejny zapewniają, że trzęsienia ziemi w Irlandii występują bardzo rzadko. W ciągu 40 lat odnotowano ok. 200 takich przypadków.

Większość z nich wystąpiła w północno-zachodniej i południowo-wschodniej części Irlandii – głównie w hrabstwach Donegal i Wexford. Geologowie przypominają, że Irlandia to wyspa, która powstała z połączenia dwóch części pochodzących z dwóch kontynentów.