POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Za kilka dni popularny w Irlandii operator uruchomi sieć 5G dla swoich klientów.

W sierpniu 2019 roku operator sieci komórkowej Vodafone wprowadził technologię mobilną piątej generacji (5G) w Irlandii. Jest to kolejna generacja mobilnej łączności i transmisji danych z prędkością szybszą od 3G i 4G.

Portal Independent.ie informuje, że już w przyszłym tygodniu kolejny operator w Irlandii uruchomi sieć 5G. Z technologii będą mogli korzystać klienci Eir w największych miastach. W ciągu dwóch kolejnych lat usługa ta zostanie rozszerzona na kolejne miasta.

Obecne urządzenia działające w sieci 4G nie są odpowiednie do odbioru sygnału 5G. Do tej pory w sprzedaży w Irlandii pojawiło się zaledwie kilka urządzeń będących w stanie połączyć się przez 5G.

Zapowiedź uruchomienia technologii mobilnej piątej generacji pojawiła się kilka dni po tym jak operator Eir poinformował o uruchomieniu serwisu GoMo.

W ramach GoMo klienci otrzymają 45.000 minut (do wszystkich sieci), 10.000 SMS-ów i 80GB danych za €9.99 miesięcznie. Dodatkowo oferta zawierać ma 10GB danych w roamingu na terenie Europy. Operator nie będzie miał w sprzedaży telefonów, lecz tylko karty sim. Nie wiadomo jeszcze czy klienci GoMo będą mieli dostęp do 5G.

Czytaj też: Sieć 5G już dostępna w Irlandii dla klientów – podano miasta