Zapadała decyzja o reformie Department of Social Protection w Irlandii, który jest odpowiedzialny za sprawy świadczeń socjalnych w Irlandii.

Department of Social Protection znany jest w Irlandii pod potoczną nazwą “Socjal”. Pracownicy tego urzędu zajmowali się przyznawaniem i wypłacaniem wszystkich świadczeń socjalnych dla mieszkańców Irlandii.

Zapadała decyzja o reformie tej instytucji. Oznacza to koniec Department of Social Protection w Irlandii. Irlandzki “Socjal” zostanie połączony z Department of Jobs, Enterprise and Innovation. Urząd będzie działał pod nową nazwą:

Department of Employment Affairs and Social Protection

Nowy urząd będzie miał o wiele więcej zadań. Oprócz dotychczasowych spraw związanych z płatnościami socjalnymi będzie zajmował się również prawami pracowniczymi, kwestią minimalnego wynagrodzenia, szkoleniami osób bezrobotnych itp.

W najbliższym czasie zostanie zmienione logo nowo powstałej instytucji. Zmianie ulegną również wszystkie druki i pieczątki. Dobra wiadomość dla osób korzystających z obecnego Department of Social Protection w Irlandii jest taka, że nie odczują tej zmiany i nie muszą nic robić. Nie podano również ile będą kosztowały te zmiany.