Jeden z wiodących w Irlandii operatorów sieci komórkowej wprowadził zmiany dla swoich klientów.

Plan „No Limits Data” zaczął obowiązywać od czwartku 08/08/2019 i dotyczy zarówno klientów z abonamentem, jak i klientów korzystających z sieci komórkowej w ramach Pay as you go.

Od teraz klienci otrzymają usługę określoną jako „efektywnie nieograniczone wykorzystanie danych”. Usługa ta zastąpiła używaną dotąd opcję „unlimited”, której zaczął przyglądać się Advertising Standards Authority of Ireland czyli organ nadzorujący operatorów sieci komórkowych w Irlandii.

W praktyce oznacza to, że klienci Eir będą mieli do wykorzystania 80GB danych. Przekroczenie tego limitu użycia nie wygeneruje dodatkowych kosztów, lecz spadnie prędkość pobierania danych aż do opłacenie kolejnego rachunku. Szacuje się, że dotyczyć to będzie jedynie 1% klientów tej sieci, ponieważ 80GB to 10 razy więcej niż wynosi średnie użycie danych jednego klienta.

Dodatkowo przedstawicielka Eir Susan Brady zapowiedziała, że firma planuje wprowadzić 5G w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Można się więc spodziewać, że klienci Eir już jesienią otrzymają do dyspozycji technologię mobilną piątej generacji w Irlandii.