POLONIA IRLANDIA

Kontrole w Irlandii przeprowadza specjalnie powołana do tego grupa inspektorów.

Departament Ochrony Socjalnej w Irlandii powołał grupę składającą się z ponad 20 funkcjonariuszy Gardy do kontroli procesu wypłat zasiłku dla bezrobotnych Pandemic Unemployment Payment (PUP).

Kontrole w Irlandii

Dzięki kontroli departament upewni się, że wszystkie osoby pobierające zasiłek pandemiczny, są do tego uprawnione. Dokumenty poddawane są analizie, aby wyłapać wszelkie nieprawidłowości.

Funkcjonariusze Gardy zostali dołączeni do specjalnej jednostki dochodzeniowej i prowadzą kontrolę po dokonaniu płatności zasiłków. Sprawdzają czy informacje są zgodne z dokumentacją Urzędu Skarbowego.

Skupiają się na badaniu przypadków, w których to samo konto bankowe jest używane wielokrotnie lub gdy pracodawca lub osoba ze społeczeństwa zgłasza daną osobę w obawie przed procederem nieuczciwego pobierania zasiłku.

Oszuści w Irlandii

Przypomina się, że w ostatnim czasie mieszkańcy Irlandii narażeni są na oszustwa osób podających się za pracowników Departamentu Ochrony Socjalnej.

W ramach oszustwa osoba podająca się za pracownika departamentu prosi o zweryfikowanie swojego imienia i nazwiska, numeru PPS, a w niektórych przypadkach danych konta bankowego:

Więcej: Uwaga na telefon z Departamentu Ochrony Socjalnej – ostrzeżenie dla mieszkańców

Garda apeluje do mieszkańców, by nie wdawali się rozmowy z takimi osobami i by zgłaszali wszystkie próby oszustwa.