Sprawcy kradzieży bankomatów w Irlandii podpalili też samochody przed posterunkiem Gardy.

We wczesnych godzinach porannych w sobotę 04/04/2020 doszło do kradzieży dwóch bankomatów w Dundalk w hrabstwie Louth. Do rabunku użyto koparki – podobnie jak w przypadku innych tego typu wcześniejszych kradzieży w Irlandii.

Po napadzie sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia samochodami marki Volkswagen i marki Mercedes, a skradzione bankomaty umieścili na samochodowej przyczepie.

Niedługo poźniej dwa samochody zostały podpalone w okolicy posterunku Gardy w Dundalk, co miało utrudnić służbom rozpoczęcie pościgu. Jednak funkcjonariusze Gardy natychmiast ruszyli za podejrzanymi. Tym jednak udało się przekroczyć granicę i zbiec do Irlandii Północnej.

Szybko rozpoczęto skoordynowaną akcję jednostek Gardy i jednostek PSNI przy wsparciu uzbrojonego oddziału Gardy i helikoptera. Podczas akcji dwa pojazdy Gardy uległy niewielkim uszkodzeniom. Nikt nie został ranny.

Po zakończonym pościgu w hrabstwie Armagh ostatecznie udało się aresztować trzech mężczyzn. W przyczepie znaleziono skradzione bankomaty w stanie nienaruszonym.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z Gardą pod numerami: 042 2938 8400 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy.