POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W sprawie obecnej sytuacji epidemicznej w Irlandii wypowiedział się Główny Dyrektor Medyczny.

Od 22/10/2020 obowiązuje w Irlandii Poziom 5 restrykcji czyli de facto lockdown. Blokadę przewidziano na sześć tygodni – w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

W sobotę 31/10/2020 Główny Dyrektor Medyczny Irlandii Tony Holohan podał najnowsze informacje na temat zakażeń koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że spada liczba nowych zachorowań – w czwartek było ich 866, w piątek 772, a w sobotę 416.

Dr Tony Holohan ostrzega jednak przed nadmiernym optymizmem. Zachęca mieszkańców Irlandii do dalszego stosowania rządowych wytycznych.

Liczba R (reprodukcji wirusa) na poziomie całego kraju jest teraz bliska 1.0. Liczba przypadków Covid-19 rosła od czerwca br., ale w ciągu ostatniego tygodnia po raz pierwszy zaczęła spadać.

Niestety w Dublinie wskaźnik infekcji nie spada. W dalszym ciągu rośnie też liczba zachorowań wśród osób powyżej 65 roku życia w całej Irlandii.

Eksperci z Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) apelują do mieszkańców o „kontynuowanie wysiłków w celu powstrzymania wirusa”.