POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przedstawiciele służby zdrowia w Irlandii wyrazili swoja opinię na temat krążących w niektórych mediach informacji, że w Irlandii mamy do czynienia już ze szczytem zachorowań na Covid-19.

Od kilku dni w niektórych mediach w Irlandii można napotkać na informacje, że w Irlandii mamy do czynienia już ze szczytem zachorowań na Covid-19. Naczelny lekarz Irlandii Tony Holohan wypowiedział się wczoraj na ten temat.

W środę 08/04/2020 podano najnowszy bilans dotyczący zakażeń koronawirusem w Irlandii. Zdiagnozowano kolejnych 365 przypadków i potwierdzono kolejnych 25 zgonów osób z Covid-19.

W sumie do tej pory w Irlandii potwierdzono 6.074 przypadki koronawirusa oraz 235 zgonów. Dr Holohan poinformował, że 81% zmarłych osób z Covid-19 miało współistniejące choroby.

Minister Zdrowia Simon Harris poinformował też, że błędem jest myślenie, że koronawirusem nie mogą zarazić się dzieci i osoby nastoletnie. Takie informacje też krążą w sieci, zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Czy to już szczyt zachorowań na Covid-19 w Irlandii?

Dr Holohan wyraził swoją opinię do raportu opublikowanego przez Institute of Health Metrics and Evaluation (IHME) na University of Washington. W raporcie stwierdzono m.in., że maksymalne zgony związane z Covid-19 minęły 06/04/2020.

Zdaniem Dyrektora ds. Zdrowia w Irlandii raport jest niewiarygodny i bazuje na niepełnej liczbie danych dotyczących zakażeń koronawirusem, jak i zgonów osób z Covid-19. Tym samym zanegował więc opinię, że w Irlandii obserwujemy już szczyt zachorowań.