POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Służby medyczne w Irlandii potwierdziły kolejne dwa przypadki zgonu osób, u których zdiagnozowano koronawirusa.

Podczas konferencji prasowej w poniedziałek 23/03/2020 Dyrektor ds. Medycznych w Irlandii dr Tony Holohan potwierdził, że w Irlandii zmarły kolejne dwie osoby, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

Dr Holohan poinformował, że było to dwóch mężczyzn we wschodniej części kraju. Zgodnie z jego wiedzą żaden z nich nie miał żadnych współistniejących chorób.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono też 219 nowych przypadków zachorowań na Covid-19. W sumie w Irlandii jest ich już 1.125, zmarło sześć osób.

Około 40.000 osób w Irlandii czeka na wykonanie testu na obecność koronawirusa. Większość osób zmuszona jest czekać 4-5 dni na badanie. Rząd przy współpracy służb medycznych i wojska zwiększa liczbę miejsc, w których wykonywane są testy:

Więcej: Nie żyje czwarta osoba. Wojsko pomoże w walce z koronawirusem

Jeszcze w tym tygodniu rozważona ma być kwestia wprowadzenia dalszych ograniczeń dla mieszkańców Irlandii. Wpływ na to mają liczne sytuacje, w których obserwuje się nieprzestrzeganie zaleceń odnośnie unikania skupisk ludzi czy zachowania bezpiecznego dystansu.

W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć, na których widać oblegane przez mieszkańców parki, plaże czy górskie trasy.