POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Koronawirus Covid-19 został potwierdzony już u 13 osób w Irlandii. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna.

Siedem nowych zachorowań na koronawirusa potwierdzono w Republice Irlandii. W sumie zdiagnozowanych pozytywnie na Covid-19 jest już 13 osób.

Jednym z tych siedmiu przypadków jest pacjent szpitala w Cork, który w ostatnim czasie nie przebywał za granica. Trwa ustalanie jego źródła zakażenia. Szpital CUH w Cork zarządził kwarantannę 60 pracowników szpitala na okres 14 dni. Odwołano także wszystkie wizyty ambulatoryjne w szpitalu.

Dwóch kolejnych pacjentów zarażonych koronawirusem to osoby, które miała styczność z zarażona rodziną z hrabstwa Clare. Pozostałe cztery to osoby ze wschodniej części Irlandii, które powróciły z północnych Włoch. Jedna z tych osób jest studentem Trinity College w Dublinie. Zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni otrzymali pisemne powiadomienie w tej sprawie.

Władze miasta Youghal we wschodniej części hrabstwa Cork zdecydowały o odwołaniu parady z okazji Dnia Św. Patryka. Nie podjęto jeszcze decyzji odnośnie tej uroczystości w innych miastach.

W ostatnich dniach drastycznie wzrosła liczba telefonów na alarmowy numer 999 w Irlandii. Pracownicy HSE proszą o kontakt w sprawie koronawirusa pod numerem:

1850 24 1850

Wszystkie informacje są aktualizowane na oficjalnej stronie HSE, tam również znajdują się zalecenia dla mieszkańców Irlandii.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii