Koszmar kobiety i 4 dzieci. Straciła pracę i są bezdomni. Landlordowie nie chcą HAP

Mieszkanka Dublina straciła pracę, a teraz grozi jej bezdomność. Jako samotna matka z czwórką dzieci usiłuje już od kilku miesięcy znaleźć dom do wynajęcia w Dublinie.

Jessica M. pracowała w hrabstwie Wexford jako opiekunka osoby niepełnosprawnej. W maju tego roku kobieta straciła pracę i postanowiła wrócić z dziećmi do Dublina. Zatrzymała się u swojej przyjaciółki mając nadzieję, że uda jej się w niedługim czasie wynająć dom.

Jednak niespodziewanie dla niej po ponad dwóch miesiącach poszukiwań nie udało jej się nic znaleźć. Kobieta twierdzi, że powodem tego jest fakt, iż stara się znaleźć dom korzystając z systemu Housing Assistance Payment (HAP).

Według niej właściciele domów nie chcą wynajmować poprzez system HAP. Kilku landlordów powiedziało jej wprost, że HAP jest wykluczone. Jessica M. czuje się dyskryminowana i oceniana krytycznie, ponieważ sytuacja zmusiła ją do korzystania z Social Welfare.

Prawda jest taka, że jako samotna matka z czwórką dzieci chce im zapewnić bezpieczeństwo i stabilizację. Nie zamierza pozostać na zasiłku, lecz póki co trudno jej szukać pracy, jeśli nie posiada stałego miejsca zamieszkania. Jessica M. twierdzi, że w najgorszych koszmarach nie przypuszczałaby, że zostanie bezdomna.