Koszmarny wypadek w Irlandii. Kierowca we krwi

Do tego koszmarnego wypadku doszło na zachodzie Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy aresztowali kierowcę samochodu, który z impetem wjechał w przedsionek jednorodzinnego domu w Irlandii.

Do wypadku doszło w sobotę 11/01/2019 około godziny 13:30 w Lisdeen, Co. Clare przy drodze między Kilrush a Kilkee. Ze wstępnych informacji Gardy wynika, że rozpędzony samochód zjechał z drogi N67 i z impetem uderzył w przedsionek jednego z wolnostojących domów jednorodzinnych.

Pojazd wyrwał rosnące przy domu drzewo i odbił się się uderzając w mur. W momencie zdarzenia w środku domu znajdowała się kobieta, która szczęśliwie nie została ranna.

Na miejscu natychmiast pojawiły się jednostki Gardy, straży pożarnej oraz służby medyczne. W tym czasie kierowca samochodu zbiegł, lecz jeden ze świadków poinformował, że widział niedaleko mężczyznę z zakrwawioną głową.

Funkcjonariusze Gardy ruszyli na poszukiwanie kierowcy i niedługo potem udało się go odnaleźć. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem kierowania pod wpływem alkoholu. Obecnie przebywa na posterunku Gardy w Kilrush.

Część drogi N67 na kilka godzin została wyłączona z ruchu. Wrak samochodu został bezpiecznie usunięty z miejsca wypadku. Zdemolowany przedsionek nadawał się do wyburzenia. Konstrukcja domu prawdopodobnie nie została naruszona.