Koszty życia w Irlandii - Co z dalszym wsparciem dla mieszkańców?

Premier Irlandii wypowiedział się w kwestii potencjalnego przedłużenia środków łagodzących wysokie koszty życia.

Premier Irlandii, Leo Varadkar, wypowiedział się w kwestii potencjalnego przedłużenia środków łagodzących wysokie koszty życia.

Wsparcie dla mieszkańców

Jeszcze w grudniu, jako ówczesny Minister ds. Przedsiębiorczości, Leo Varadkar poinformował o planach dalszego wsparcia dla mieszkańców Irlandii. Zapewniał, że niektóre środki wsparcia muszą zostać przedłużone po 28 lutego.

Od tego czasu wielokrotnie twierdził, że nie będzie drastycznego zakończenia pomocy w zakresie wsparcia finansowego dla osób borykających się z kosztami utrzymania.

Wiadomo, że rozważane kwestie dotyczą przede wszystkim 9% stawki VAT, tymczasowego programu wsparcia energetycznego przedsiębiorstw (TBESS) oraz obniżki akcyzy na benzynę i olej napędowy.

Koszty życia w Irlandii

Mieszkańcy Irlandii oczekują dalszego wsparcia wobec lepszej niż oczekiwano nadwyżki budżetowej, o której poinformowano na początku tego miesiąca.

Taoiseach zasugerował niedawno, że zamierza przede wszystkim podjąć działania mające na celu rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego, reformę służby zdrowia i wdrożenie planu działań na rzecz ochrony klimatu.

W swoim najnowszym oświadczeniu przyznał jednak, że nie wszystkie działania łagodzące koszty życia w Irlandii zostaną przedłużone w marcu. Premier powiedział, że rząd nie ma środków, aby kontynuować wszystkie wprowadzone jesienią formy wsparcia dla mieszkańców.

W ciągu najbliższych tygodni ma zostać przedstawiony szczegółowy plan rządu w tym zakresie, jak zapewnił Leo Varadkar.