POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Tysiące osób ma otrzymać ważną wiadomość w sprawie koronawirusa w Irlandii.

Tysiące osób w Irlandii ma otrzymać specjalny komunikat poprzez wiadomość SMS z apelem od Health Service Executive.

Od piątku 16/10/2020 do niedzieli 18/10/2020 potwierdzono ponad 3.000 przypadków Covid-19. Przedstawiciele HSE mają prosić większość osób, które otrzymały pozytywny wynik testu, o powiadomienie o tym fakcie swoje bliskie kontakty.

Wiadomość powinna zostać wystosowana do osób, z którymi mieszkają lub z którymi spędzili ponad 15 minut w ciągu ostatniego tygodnia. Powinna znaleźć się w niej informacja z zaleceniem ograniczenia poruszania się i natychmiastowego kontaktu z lekarzem GP w celu uzyskania skierowania na test.

Apel HSE wynika z kryzysowej sytuacji, jaka ma obecnie miejsce w Irlandii w związku z drastycznym wzrostem przypadków koronawirusa.

Szef Health Service Executive powiedział, że jego zespoły zajmujące się śledzeniem kontaktów znalazły się w tym miesiącu w obliczu bezprecedensowej presji z powodu rosnącego wskaźnika pozytywności.

Philip Nolan z Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) stwierdził, że zachęcanie pacjentów z Covid-19 do dzwonienia do własnych kontaktów z powodu przeciążenia systemu było „rozczarowujące”, ale była to decyzja słuszna.