POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rząd przymierza się do opublikowania nowej listy państw, po przylocie z których trzeba będzie odbyć obowiązkową kwarantannę w hotelach w Irlandii.

Przedstawiciele rządu rozważają dołączenie kolejnych państw do listy objętej obowiązkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny w hotelu w Irlandii.

Obecnie na liście znajdują się 33 państwa. Portal Independent.ie informuje jednak, że możliwe jest poszerzenie tej listy o 43 nowe państwa. Zalecenie w tej sprawie wydała grupa doradcza ekspertów ds. podróży.

Departament Zdrowia prowadzi obecnie konsultacje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Decyzja ma zostać podjęta jeszcze w tym tygodniu, a pod uwagę brane są m.in. Stany Zjednoczone, Francja, Niemcy i Włochy.

Na liście znajdą się te państwa, w których występują budzące obawy warianty Covid-19 lub w których liczba przypadków przekracza 500 na 100.000 osób.

Obowiązkowa kwarantanna dla podróżujących z państw wysokiego ryzyka wprowadzona została w piątek 26 marca. Dzień później trzy osoby opuściły hotel w Dublinie:

Więcej: Trzy osoby uciekły z hotelowej kwarantanny w Irlandii – akcja Gardy i wojska

Dwie z tych osób zostały zlokalizowane i powróciły do hotelu, trzeciej osoby nie udało się zlokalizować.

Za samowolne opuszczenie hotelowej kwarantanny grozi kara grzywny w wysokości do €2000 i/lub kara pozbawienia wolności na okres do jednego miesiąca.

więcej: gov.ie