Senator Aodhan O Riordain zaproponował legalizację marihuany do celów rekreacyjnych w Irlandii.

Aodhan O Riordain wezwał do legalizacji marihuany w Irlandii do celów rekreacyjnych. Przemawiając w sobotę rano na dorocznej konferencji laburzystów w Wexford powiedział, że ten ruch jest konieczny ze względu na powszechne stosowanie marihuany w całym kraju.

Czytaj więcej: Marihuana lecznicza legalna w Irlandii

Porównał on również niebezpieczeństwa używania marihuany do alkoholu. Stwierdził, że co tydzień w Irlandii umierają dwie osoby ze względu na konsumpcję alkoholu, który jest przecież legalny. Projekt legalizacji marihuany wspierany jest również przez byłego TD Pracy Emmet Stagg, który powiedział:

Wprowadzenie całkowitego zakazu było absolutną porażką.

Kolejnym argumentem za legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych jest również walka z różnymi gangami, które zajmują się handlem narkotykami w Irlandii. Po pierwsze pozwoli to na dokładną kontrolę jakości marihuany, która będzie dostępna, a zarazem gangi stracą pieniądze ze sprzedaży na rzecz kasy państwa.

Ruch na rzecz legalizacji marihuany będzie się starał do wprowadzenia nowych przepisów prawa, które pozwolą na pełną legalizację używania marihuany do celów rekracyjnych.