POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W ten weekend spodziewać się można licznych patroli i punktów kontrolnych Gardy w całej Irlandii.

Zastępca Komisarza An Garda Síochána, John Twomey, powiedział, że w ten weekend spodziewać się można licznych patroli i punktów kontrolnych Gardy na drogach i w obiektach publicznych w całej Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy będą pilnować, by mieszkańcy stosowali się do obowiązujących obostrzeń. John Twomey twierdzi, że zdecydowana większość społeczeństwa przestrzega przepisów, chociaż nadal są osoby, które tego nie robią i „narażają siebie, swoich bliskich i tych, których znają na ryzyko zarażenia się wirusem, który niestety może spowodować poważną chorobę lub śmierć”.

Według oficjalnych danych do czwartku 18/02/2021 wystawiono 7.950 mandatów za złamanie szeregu restrykcji w Irlandii.

W sumie 6.297 z nich stanowiły kary grzywny w wysokości €100 za przekroczenie dopuszczalnego limitu poruszania się w obrębie 5 km od miejsca zamieszkania. Ponad 200 osób zostało ukaranych mandatem w wysokości €500 za próbę zagranicznego wyjazdu bez istotnego powodu.

Także mandatem w wysokości €500 ukarano prawie 200 osób, które zorganizowały spotkanie towarzyskie, a grzywnę w wysokości €150 zapłaci 747 uczestników takich spotkań.

Mandatem w wysokości €80 za brak maseczki na twarzy w miejscu, gdzie jest to wymagane ukarano ponad 150 osób.

Z opublikowanych danych wynika, że w sumie ukarano więcej mężczyzn niż kobiet, a prawie połowa wszystkich mandatów wystawiona została w soboty i niedziele.