POLONIA IRLANDIA

W najbliższych dniach odczujemy drastyczny spadek temperatur powietrza w Irlandii.

Poranne mgły, przymrozki i gołoledź – takie warunki pogodowe będą dominować w Irlandii w najbliższych dniach. Przewiduje się spadek temperatur nawet do minus 4 stopni Celsjusza.

Marznąca mgła i opady mżawki we wczesnych godzinach porannych mogą spowodować oblodzenia jezdni i chodników. W ciągu dnia temperatury wzrosną do maksymalnych wartości 9 stopni Celsjusza, jednak przy północnym wietrze temperatury odczuwalne będą niższe.

W sobotę w nocy od 0 do 4 stopni Celsjusza, a w niedzielę spadek nawet do -4 stopni Celsjusza. Nie przewiduje się za to opadów śniegu, które w minionym tygodniu przyczyniły się do bardzo niebezpiecznych warunków na niektórych drogach w Irlandii.

Meteorolodzy z Met Eireann przewidują lekkie ocieplenie między środą a sobotą przyszłego tygodnia. Nie będą to jednak znacznie większe wartości, a w całej Irlandii nadal będziemy obserwować poranny i wieczorny szron.

Niestety wraz z ociepleniem pojawi się więcej deszczu i końcówka przyszłego tygodnia może oznaczać kolejne ulewy i lokalne podtopienia.

Mieszkańcy Irlandii powitają teraz krótsze dni i wczesne zachody słońca. Liczba godzin światła dziennego zmniejsza się i wcześniej robi się ciemno, co dodatkowo utrudnia kierowcom powrót do domu. Funkcjonariusze Gardy apelują o rozsądną jazdę i dostosowanie prędkości jazdy do warunków na drodze.