Wczoraj wieczorem część Irlandii doświadczyła nawałnicy, która spowodowała ogromne straty.

W czterech hrabstwach odnotowano powodzie i podtopienia, prawie 2 000 mieszkańców jest bez prądu – to efekty wczorajszej nawałnicy, która przeszła w godzinach wieczornych nad Irlandią.

Mieszkańcy Leitrim, Donegal, Cavan i Longford doświadczyli największych strat – wiele dróg jest nieprzejezdnych, utworzyły się wyrwy w jezdni podmytej wodą podczas ulewnych opadów deszczu. W Roscommon, Limerick, Dublin, Louth, Wexford i Donegal błyskawice spowodowały awarię i tysiące domów nie ma dziś prądu.

IRLANDIA Ludzie uwięzieni w domach i samochodach, zalane drogi, brak prądu - ogromne utrudnienia po nawałnicy 1Straż pożarna na terenie północnej i zachodniej Irlandii musiała interweniować wiele razy, były zgłoszenia od osób uwięzionych w domach i samochodach, które zostały odcięte od świata przez gwałtownie rosnący poziom wody.

Zalane zostały nie tylko drogi, ale też mosty – głównie w hrabstwie Donegal. Kierowcy zmuszeni są dzisiaj do wielu objazdów. Garda apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności, a także ostrzega, by unikać niepotrzebnej podróży, dopóki nie zostaną usunięte skutki wczorajszego załamania pogody.