POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Minister Zdrowia w Irlandii chce zatwierdzenia swojej ustawy już w 2019 roku.

Parlament Irlandii w 2016 roku przyjął ustawę o legalizacji używania konopii indyjskich w celach medycznych. Teraz Minister Zdrowia Simon Harris chce legalnej uprawy konopii indyjskich na polach w całej Irlandii.

Minister ma nadzieję, że nowa ustawa zostanie zatwierdzona już w 2019 roku. Jego zdaniem irlandzcy farmerzy z powodzeniem mogą zająć się uprawą konopii indyjskich.

Jednocześnie podkreślono przeznaczenie uprawianych w Irlandii konopii:

Nie chodzi o używanie w celach rekreacyjnych i ludzi palących jointy. Chodzi o używanie (marihuany – przyp. red.) w kontrolowany sposób, w sposób monitorowany, przy wsparciu twojego lekarza, produktu, który może złagodzić twój ból i cierpienie po tym, jak wypróbowałeś wszystkie konwencjonalne zabiegi.

Minister Harris zapewnia także, że w najbliższym czasie rząd będzie chciał sprowadzać konopie indyjskie do Irlandii z zagranicy. Chce zapewnić dostęp do produktu wszystkim pacjentom, dla których to jedyna skuteczna forma terapii. Konopie indyjskie pomagają głównie w przypadkach chronicznego bólu, epilepsji, migrenie oraz przy wielu innych chorobach.

Czytaj też: Rząd rozważa legalizację marihuany w Irlandii