POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Świadkowie tego zdarzenia w Irlandii proszeni są o kontakt z funkcjonariuszami prowadzącymi śledztwo.

Funkcjonariusze Gardy wszczęli śledztwo w sprawie śmierci młodego mężczyzny, którego ciało znaleziono w piątek 27 sierpnia ok. 08:30 rano na podjeździe domu przy Trim Road w Enfield w hrabstwie Meath.

Śledztwo

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latek zginął od pojedynczej rany postrzałowej. W związku z tym śledztwo prowadzone jest w kierunku morderstwa.

Ofiara opisywana jest jako spokojny młody mężczyzna, który kilka miesięcy temu przyjechał do Enfield z hrabstwa Wexford. Mieszkał w domku na tyłach nieruchomosci należącej do członków jego rodziny. Za kilka tygodni miał rozpocząć nową pracę.

Funkcjonariusze prowadzący śledztwo nie ustalili jeszcze motywu zabójstwa, do którego według analiz doszło po godzinie 20:00 w czwartek wieczorem. Na miejscu zdarzenia nie znaleziono też broni palnej.

Przedstawiciel Gardy powiedział, że niektórzy mieszkańcy słyszeli pojedynczy huk w czwartek wieczorem, lecz nie zgłosili tego służbom.

Apel o pomoc

Śledztwo jest w toku, sprawca morderstwa nadal jest na wolności. W związku z tym śledczy apelują o pomoc do świadków zdarzenia.

Osoby, które przejeżdżały w rejonie Trim Road w Enfield między godziną 20:00 w czwartek a godziną 07:00 w piątek, proszone są o kontakt z Gardą pod numerami 046 9481540 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem w Irlandii.