POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Premier Irlandii skomentował kwestię zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

Taoiseach Micheál Martin ostrzega, że stosowanie maseczek ochronnych w pomieszczeniach będzie obowiązywać prawdopodobnie co najmniej do świąt Bożego Narodzenia.

Maseczki ochronne

Premier Irlandii twierdzi, że w sezonie zimowym należy uważać nie tylko na Covid-19, ale także na inne wirusy przenoszone drogą powietrzną.

Mieszkańcy kraju są narażeni na zachorowanie, ponieważ w poprzednim sezonie obowiązywał lockdown i ludzie przez kilka miesięcy pozostawali odseparowani od reszty społeczeństwa.

Stosowanie maseczek ochronnych także wpłynęło na ochronę przed wirusami i zeszłej zimy nie odnotowano wielu przypadków grypy w kraju.

Grypa

W zbliżającym się kolejnym sezonie zimowym należy przygotować się na potencjalną kombinację grypy i Covid-19. Zasłanianie ust i nosa w pomieszczeniach może być najlepszym sposobem na zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa – uważa Taoiseach.

Szef rządu powiedział również, że w nowym scenariuszu każdy może stanąć w obliczu konieczności corocznego zaszczepienia się przeciw Covid-19 – na wzór szczepień przeciw grypie.