POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W ciągu doby zapowiedziano zwolnienia 800 pracowników w Irlandii.

To prawdziwe tąpnięcie na rynku pracy w Irlandii. W najbliższym czasie zatrudnienie straci ponad 800 osób.

Przedstawiciele rządu uspokajają jednak, że zapowiedziane właśnie zwolnienia „nie są częścią większego problemu”. Niemniej jednak to fatalna wiadomość dla pracowników i ich rodzin.

Aż 500 osób zostanie zwolnionych z firmy Molex w Shannon, Co. Clare. We wtorek 22/10/2019 zapowiedziano zamknięcie tego oddziału amerykańskiej firmy na koniec 2020 roku. Wygaszenie produkcji ma się odbyć w kilku etapach, a początek procesu przewidziano na początek przyszłego roku.

Oddział Molex w Shannon został otwarty w 1971 roku i produkowane w nim są komponenty elektroniczne używane m.in. w smartfonach, samochodach czy samolotach. W ostatnim czasie na rynku spadło jednak zapotrzebowanie na te produkty.

Druga zapowiedź masowych zwolnień pracowników dotyczy osób zatrudnionych w fabryce farmaceutycznej Novartis w Ringaskiddy, Co. Cork. Tutaj pracę w połowie 2022 roku straci aż 320 osób.

Informacja pojawiła się w środę 23/10/2019, kiedy potwierdzono plan zamknięcia jednego z budynków fabryki. Na obecną chwilę nie przewiduje się zwolnień w innym oddziale Novartis – w Booterstown, Co. Dublin.