POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

Garda poszukuje sprawcy bestialskiego ataku na kobietę w Irlandii.

Trwa akcja funkcjonariuszy Gardy, którzy usiłują namierzyć sprawcę ataku żrącą substancją na kobietę w Dublinie.

Do bestialskiego ataku doszło w piątek 1 grudnia 2017 roku, lecz informacje na ten temat zostały podane do publicznej wiadomości dopiero niedawno. Ofiarą jest 32-letnia kobieta, która wracała z pracy około godziny 22:00 w okolicy Merrion Wood i Seamount Apartments w Stillorgan, na południu Dublina.

Nieznany sprawca, który miał na twarzy założoną kominiarkę, wciągnął kobietę do bocznej alejki i tam rzucił kobietę na ziemię i oblał jej twarz i ręce żrącą substancją. Następnie uciekł w nieznanym kierunku.

Ranna kobieta została zabrana do szpitala, gdzie w weekend poddana została niezbędnym zabiegom medycznym. Nie jest znany dokładny stan jej zdrowia. Według niepotwierdzonych informacji kobieta może stracić wzrok, a jej obrażenia są nieodwracalne.

Garda ostrzega, że sprawca ataku nadal jest na wolności. Trwa intensywne śledztwo. Wstępne wnioski wykluczają, że ofiara była przypadkowa. Prawdopodobnie sprawca dokładnie zaplanował i przeprowadził atak na tą właśnie kobietę.

Osoby, które mają informacje mogące pomóc w ujęciu poszukiwanego mężczyzny, proszone są o kontakt z Gardą pod numerami: 01-6665200 lub 1800 666 111 lub z dowolnym posterunkiem Gardy.