Obywatel z Europy Wschodniej usłyszał wyrok za udział we włamaniach na terenie Irlandii.

32-letni obywatel z Europy Wschodniej usłyszał wyrok za współudział w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonała wielu włamań w rejonie Limerick, Tipperary i Cork.

Do zatrzymania gangu doszło dzięki współpracy irlandzkiej Gardy z między innymi Europolem i Interpolem. Przestępcy dokonywali włamań w „wojskowym stylu” wjeżdżając specjalnie przygotowanym samochodem w obiekty typu sklep czy apteka i robiąc wyrwę w ścianie budynku. Podczas włamania kradli wyłącznie drogie przedmioty jak perfumy, kosmetyki czy ubrania i buty.

Członkowie gangu zawsze mieli założone kominiarki, kombinezony w stylu wojskowym, a na głowach mieli założone latarki czołowe. Każdy z rabunków trwał dokładnie sześć minut. Skradzione przedmioty zostały sprzedane prawdopodobnie na czarnym rynku w Europie Wschodniej.

Pochodzący z Litwy Aurimas P. pomógł przystosować samochód do dokonywanych rozbojów między innymi poprzez zainstalowanie w środku pojazdu betonowych bloków. Za każde włamanie otrzymywał 2 000 – 3 000 euro.

Sędzia w Limerick Circuit Criminal Court wyznaczył wyrok siedmiu lat więzienia, w tym ostatnie 18 miesięcy w zawieszeniu.