Jest to pierwszy taki przypadek w Irlandii. Mężczyzna natychmiast trafił do szpitala.

Żmija sykliwa ukąsiła w palec 22-letniego mężczyznę w Dublinie. Bezwłocznie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

To pierwszy taki przypadek w Irlandii, gdy jadowita żmija ukąsiła człowieka. Żmija sykliwa to gatunek jadowitego węża o średniej długości 1 metra. Ma ona masywne ciało, szeroką głowę, małe oczy z pionową źrenicą. Żmija ma też charakterystyczny jodełkowaty wzór.

Naturalnym terenem występowania tego gatunku jest głównie Afryka. Jednak są hodowcy, którzy posiadają tego typu niebezpieczne gady w swoich domach. Jednym z nich jest właśnie poszkodowany mężczyzna.

Po ukąszeniu żmii 22-latek znalazł się w szpitalu Connolly Hospital. Natychmiast skontaktowano się z Narodowym Zoo Gadów i poproszono o surowicę dla pacjenta. Mężczyzna znajduje się pod opieką lekarzy.

Ukąszenie żmii jest bardzo niebezpieczne i może zagrażać zdrowiu oraz życiu człowieka. Bez odpowiedniego leczenia zgon może nastąpić w ciągu kilku dni. Jad tego węża niszczy komórki krwi, powodując rozległe uszkodzenia tkanek. W miejscu ugryzienia tkanka jest dosłownie trawiona i infekcja w miarę upływu czasu rozniesie się na dalsze partie ciała.