POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

W przyszłym tygodniu klienci operatorów sieci komórkowych w Irlandii będą mogli korzystać z roamingu na nowych zasadach.

Od 15 czerwca 2017 roku klienci sieci komórkowych w Irlandii będą mogli korzystać podczas pobytu za granicą z roamingu już na nowych zasadach.

Komisja Unii Europejskiej zapowiadała zmiany zachęcając klientów do korzystania z roamingu, gdzie będą mogli dzwonić, wysyłać sms-y i serfować po internecie bez dodatkowych opłat, zgodnie z taryfą swojego operatora w Irlandii.

Jednak pojawiły się wątpliwości, a nawet ostrzeżenie, by klienci dokładnie zapoznali się z ofertą u swojego operatora zanim skorzystają z roamingu podczas urlopu za granicą. Jeśli chodzi o rozmowy i sms-y, to rzeczywiście nie będzie naliczanych żadnych dodatkowych opłat. Problem jest z internetem.

Według umowy zawartej między Komisją Europejską a operatorami sieci komórkowych klienci w ramach roamingu będą bezpłatnie korzystać z internetu do 3 GB miesięcznie. Jeśli przekroczą ten limit, będą zobowiązani płacić do €9.50 za każdy kolejny gigabajt (GB).

W zależności od oferty operatora, a także od umowy abonamentowej zaleca się rozsądne korzystanie z internetu w ramach roamingu. Najlepiej jest dokładnie zapoznać się z zasadami opłat, które operator naliczy jeśli przekroczymy ustalony limit. Podczas pobytu za granicą operator powinien nam także wysłać informacje na temat opłat poprzez wiadomość sms.