POLONIA IRLANDIA

W wyniku wypadku ośmioletnia dziewczynka w Irlandii wymagała leczenia chirurgicznego.

W Cywilnym Sądzie Okręgowym w Dublinie odbyła się sprawa 10-letniej dziewczynki, która domaga się odszkodowania za wypadek sprzed dwóch lat.

Wypadek w Irlandii

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2019 roku, gdy 8-letnia wówczas dziewczynka potknęła się o pęczniejącą przez korzenie drzewa drogę asfaltową.

Feralne zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu Summer Street i Marrowbone Lane w Dublinie. Poszkodowana dziewczynka próbując się chronić przed upadkiem, wystawiła przed siebie obie ręce.

Niestety w wyniku upadku doszło u niej do łamania obu nadgarstków. Dziecko zostało przewiezione na pobliski oddział ratunkowy i zostało zatrzymane w szpitalu w celu leczenia chirurgicznego.

Odszkodowanie

Poszkodowana pozwała o odszkodowanie władze lokalne za pośrednictwem swojej matki. W sądzie zeznano, że przez wypadek dziewczynka nie była w stanie kontynuować lekcji tańca i że przez kilka tygodni nie mogła nawet bawić się ze swoimi przyjaciółmi.

Rada Miejska Dublina złożyła poszkodowanej propozycję ugody w wysokości €40.000 odszkodowania za ból i cierpienie. Sąd zatwierdził tę ofertę wraz z kosztami Sądu Okręgowego.