Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków ataku, do którego doszło w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków ataku z użyciem ostrego narzędzia na mieszkańców jednego z domów w okolicy St. Herblain Park w Waterford.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21/09/2020 ok. godziny 03:00 nad ranem. Ze wstępnych informacji wynika, że mieszkający w domu mężczyzna i kobieta otworzyli drzwi, gdy usłyszeli pukanie.

Wtedy uzbrojony w maczetę napastnik wtargnął do środka i zaczął ich atakować. Kobieta broniąc się otrzymała cios w rękę. Zaatakowany mężczyzna odniósł poważne rany – ma głębokie rozcięcie w lewym udzie, poważne rozcięcie kolana i rozcięcie w prawym udzie. Mimo odniesionych obrażeń jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Sprawca ataku natychmiast zbiegł z miejsca zdarzenia. W szybkim czasie pojawiły się tam służby medyczne i jednostki Gardy. Miejsce ataku zostało odgrodzone taśmą policyjną. Śledztwo jest w toku.

Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków oraz osób, które mogą posiadać ważne informacje w tej sprawie. Kontakt z Gardą: +353 51305300 lub 1800 666 111.