POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkańcy Irlandii są narażeni na podstępne oszustwo i mogą łatwo stracić swoje pieniądze.

Funkcjonariusze Gardy opublikowali na Facebooku ostrzeżenie dla mieszkańców Irlandii. Dotyczy ono najnowszej próby oszustwa i kradzieży środków z konta bankowego.

Oszustwo w Irlandii

Oszustwa phishingowe stały się ostatnio bardzo powszechne w Irlandii i coraz częściej w mediach publikowane są apele zachęcające mieszkańców do zachowania ostrożności w internecie.

Tym razem funkcjonariusze Gardy ostrzegają przed najnowszym prostym, ale podstępnym oszustwem, przez które można stracić wszystkie pieniądze.

Rzecznik Gardy powiedział:

Niektóre oszustwa internetowe bardzo subtelnie odzwierciedlają autentyczne witryny, aby skłonić ludzi do kliknięcia w linki.

W opublikowanym na Facebooku poście funkcjonariusze Gardy zachęcają, by spróbować znaleźć różnicę w dwóch na pierwszy rzut oka identycznych adresach URL.

Credit: Garda Síochána Laois Offaly

Ostrzeżenie w Irlandii

Po uważnym przyjrzeniu się można zauważyć, że w fałszywym adresie litera „a” zapisana jest w inny sposób. Niestety nie wszyscy mieszkańcy są w stanie szybko wychwycić tę różnicę, a na to właśnie liczą oszuści. Nieświadomi internauci są przekonani, że wchodzą na autentyczną, a nie fałszywą stronę.

Garda ostrzega i apeluje więc, by mieszkańcy zachowali czujność w każdym przypadku, gdy w wiadomości pojawia się prośba o kliknięcie zawartego w niej linku.