POLONIA IRLANDIA

Według najnowszych danych rośnie liczba osób planujących wakacje poza Irlandią.

Zgodnie z rządowym planem od 19 lipca będzie można wyjechać z Irlandii za granicę w celach turystycznych. W związku z tym mieszkańcy rozpoczęli polowanie na korzystne oferty wakacyjne.

Zagraniczne wakacje

Według najnowszego raportu Revolut wydatki na bilety lotnicze wzrosły w maju o 192% w porównaniu z kwietniem. Wzrosły także wydatki na zagraniczne hotele.

Na te dane bardzo pozytywnie zareagowały linie lotnicze, a także biura podróży, które otrzymują coraz więcej zapytań od mieszkańców Irlandii spragnionych słońca i wysokich temperatur.

Certyfikat dla podróżnych

Od 1 lipca zacznie obowiązywać unijny certyfikat dla podróżnych. Większość krajów Unii Europejskiej jest techniczne gotowa do wdrożenia systemu. Wśród nich są popularne wakacyjne kierunki: Bułgaria, Cypr, Francja, Włochy, Malta, Holandia, Portugalia czy Hiszpania.

Branża turystyczna w tych państwach jest gotowa na przyjęcie podróżnych z Irlandii. Niestety w związku ze wzrostem liczby przypadków w Portugalii pojawiły się obawy, że kraj ten pojawi się na liście państw „wysokiego ryzyka”.

Wakacje w Portugalii

Wielka Brytania zdecydowała właśnie o przeniesieniu Portugalii z zielonej na pomarańczową listę. Oznacza to, że brytyjscy turyści nie powinni podróżować do Portugalii, a powracający będą musieli odbyć 10-dniową kwarantannę.

Na obecną chwilę nie ma jeszcze podobnej decyzji irlandzkiego Ministerstwa Zdrowia. Jednak osoby planujące wakacje w Portugalii powinny sprawdzać komunikaty rządowe na bieżąco.