POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy wystosowali apel do mieszkańców w sprawie morderstwa 2-letniej dziewczynki w Irlandii.

Do tragedii w jednym z kompleksów apartamentów doszło w Cork w piątek 05/07/2019. Dwuletnia Santina Cawley została znaleziona w stanie krytycznym – więcej: Nie żyje 2-letnie dziecko w Irlandii. Inne dziecko w ciężkim stanie

Niestety mimo usilnych starań lekarzy CUH w Cork nie udało się uratować dziewczynki. Nad sprawą pracuje ponad 30 funkcjonariuszy Gardy. Zebrano setki zeznań sąsiadów i osób, które zgłosiły się, by złożyć zeznanie w tej sprawie.

Przesłuchano również ojca Santiny oraz jego partnerkę, która nie jest matką dziewczynki. Po przeprowadzonej sekcji zwłok dziecka ustalono, że dziewczynka jest ofiarą morderstwa – więcej: Śmierć 2-letniej dziewczynki w Irlandii – nowe fakty

W poniedziałek 08/07/2019 zatrzymano 30-kilkuletnią kobietę, którą zwolniono z aresztu we wtorek 09/07/2019 bez postawionych zarzutów. Nadal trwa śledztwo w sprawie tragedii.

Funkcjonariusze Gardy z posterunku przy Anglesea Street w Cork apelują o kontakt osoby, które były obecne w pobliżu apartamentowca Elderwood przy Boreenmanna Road w Cork w godzinach między 01:00 w nocy a 05:30 rano w dniu 5 lipca 2019 roku. Garda prosi również o udostępnienie funkcjonariuszom nagrań z samochodowych kamer.

Tymczasem stan 9-letniej dziewczynki z Dublina uległ nieznacznej poprawie. Dziecko, które także doznało ciężkiego urazu głowy, poruszyło się i mruga powiekami. Dziewczynka zaczęła też samodzielnie oddychać. Jednak jej stan nadal jest bardzo ciężki i nie możne jej przesłuchać na temat incydentu.