POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy aresztowali dzisiaj rano mężczyznę w związku z morderstwem Polaka w Irlandii.

Brutalny napad na dom polskiej rodziny w Ballincollig w hrabstwie Cork w Irlandii miał miejsce 10 czerwca 2018 roku. 35-letni Mikołaj Wilk został brutalnie pobity przez czterech zamaskowanych mężczyzn na oczach swojej żony i dzieci w swoim domu. Mężczyzna zmarł z powodu krwotoku spowodowanego wielokrotnymi uderzeniami ostrą bronią (maczetą), a także z powodu traumatycznego uszkodzenia mózgu.

W styczniu 2019 roku funkcjonariusze Gardy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mogli mieć istotne informacje na temat tej zbrodni:

Więcej: Bestialskie zabójstwo Polaka w Irlandii – Aresztowano trzy osoby

W dniu 10 kwietnia 2019 roku w godzinach porannych w Cork aresztowany został 30-kilkuletni mężczyzna, którego zabrano na przesłuchanie do Togher Garda Station.

Funkcjonariusze Gardy od wielu miesięcy prowadzą czynności śledcze z pomocą Interpolu, Europolu oraz funkcjonariuszy policji z Polski, Litwy i Łotwy.

Osoby, które mogą pomóc w prowadzonym śledztwie, proszone są o kontakt z Gardą w Gurranabraher pod numerem 021 – 4946200.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

AKTUALIZACJA:

W dniu 10 kwietnia 2019 roku w godzinach wieczornych aresztowany został kolejny mężczyzna, który ma związek z prowadzonym śledztwem w sprawie morderstwa Mikołaja Wilka. Zatrzymany jest przesłuchiwany na posterunku Gardy w Gurranabraher.