W Tayto Park w Irlandii znajduje się największa drewniana kolejka górska w Europie, ale wkrótce zostanie otwarta nowa atrakcja tematyczna – Wioska Wikingów (The Viking Voyage).

Tayto Park to popularny park rozrywki w Irlandii. Obecnie znajduje się tam największa drewniana kolejka górska w Europie, która została uruchomiona w 2016 roku. Liczby są imponujące. Do budowy zużyto ponad 800.000 ton sosnowego drewna i 100 ton elementów stalowych. Prędkość wagoników dochodzi do 100 km/h. Kolejka ma ponad 30 metrów wysokości.

Możecie zostać Wikingami lub przejechać się największą drewnianą kolejką górską w EuropieThe Viking Voyage – Wioska Wikingów w Irlandii

Obecnie na ukończeniu jest nowa atrakcja tematyczna – Wioska Wikingów. Do budowy trasy tematycznej potrzeba aż 1,7 miliona litrów wody. Po nowej wodnej trasie będzie pływać pięć łodzi Wikingów. Zasadzonych będzie w sumie 5000 nowych drzew, aby krajobraz przypominał Irlandię sprzed 1000 lat.

Możecie zostać Wikingami lub przejechać się największą drewnianą kolejką górską w Europie

Możecie zostać Wikingami lub przejechać się największą drewnianą kolejką górską w EuropieThe Viking Voyage zostanie otwarta dla zwiedzających już w czerwcu 2017 roku.