POLONIA IRLANDIA

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają przed niebezpiecznym trendem w Irlandii.

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło nową kampanię informującą o zagrożeniu dla mieszkańców Irlandii. Do niebezpiecznych incydentów dochodzi w pubach, a do tej pory zgłoszono już prawie 50 takich zdarzeń.

Niebezpieczny trend

O sprawie informowano już na początku listopada, a oficjalnie potwierdzono dwa takie przypadki:

Więcej: Niebezpieczny trend w pubach i klubach w Irlandii – ostrzeżenie

Od tego czasu sytuacja uległa pogorszeniu – funkcjonariusze Gardy potwierdzili w sumie 47 podobnych incydentów. Ponad połowa z nich dotyczy ukłucia igłą.

Minister Sprawiedliwości, Helen McEntee ostrzega, że osoba, która dopuści się takiego czynu, musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do trzech lat.

Ostrzeżenie

Nowa kampania ma uświadomić bywalcom pubów i klubów o potencjalnym zagrożeniu. W sprawę zaangażował się również Minister ds. Szkolnictwa Wyższego, Simon Harris.

Minister McEntee apeluje, by osoby, które stały się ofiarą podobnego incydentu, zgłaszały to na Gardę. Natomiast minister Harris wzywa do zachowania czujności i niesienia pomocy osobom, które mogą zachowywać się nietypowo podczas pobytu w pubie czy klubie.

Wiele osób, które zostały ukłute igłą, ma braki w pamięci z poprzedniego wieczoru. Osoby, którym dolano coś do napoju, doświadczają zawrotów głowy, niewyraźnego widzenia czy problemów z mówieniem.