POLONIA IRLANDIA

Wicepremier Irlandii zapowiada potencjalne wdrożenie nowych przepisów dotyczących międzynarodowych podróży.

Nie milkną echa decyzji dotyczących nowych ograniczeń dla mieszkańców Irlandii. Tymczasem na horyzoncie pojawiły się kolejne ograniczenia, które mogą zostać wprowadzone w niedługim czasie.

Podróżowanie

Wicepremier Leo Varadkar poinformował właśnie, że na początku przyszłego roku wydawane będą zaktualizowane cyfrowe certyfikaty.

Podróżujący w Unii Europejskiej „prawdopodobnie” będą musieli okazać dowód przyjęcia trzeciej dawki, aby uzyskać nowy certyfikat.

Varadkar ostrzegł, że osoby, które nie przyjęły trzeciej dawki, mogą się spotkać z odmową zezwolenia na podjęcie zagranicznych podróży:

Jest bardzo prawdopodobne, że aby podróżować wiosną i latem, będziesz potrzebować nowego certyfikatu Covid, który jest dowodem, że zostałeś wzmocniony, że przyjąłeś trzecią dawkę.
Tak więc, jeśli ludzie planują podróże zagraniczne w obrębie Unii Europejskiej wiosną lub latem, musisz otrzymać tę trzecią dawkę i jest to bardzo w twoim interesie.

Cyfrowy certyfikat

Zmiany w certyfikacie cyfrowym zostały już omówione na szczeblu Rady Europejskiej, a szczegóły rozmów określające wymagania zostaną opublikowane przez Komisję Europejską.

Obecnie każdy podróżujący może dostarczyć negatywny wynik testu PCR i nie jest jasne, jakie zmiany zostaną w tym zakresie wprowadzone.

Jednak Taoiseach Micheál Martin zauważył, że pewne ograniczenia podróży związane z trzecią dawką pojawiły się już w innych miejscach i powiedział, że „będziemy się w tym zakresie poruszać dość szybko”.