Polonia Irlandia

Dzisiaj rano piloci Ryanair z Irlandii rozpoczęli dzisiaj strajk.

Prawie 5.000 osób jest poszkodowanych w wyniku odwołanych lub opóźnionych lotów z powodu prowadzonej akcji strajkowej pilotów w Irlandii.

Dzisiaj rano rozpoczął się 24-godzinny strajk pilotów Ryanair. Jego konsekwencją jest 30 odwołanych lotów na trasie Irlandia – Wielka Brytania.

Obie strony przystąpiły do rozmów jeszcze wczoraj, lecz po raz kolejny nie udało się wypracować porozumienia. Tym samym strajk doszedł do skutku.

Pasażerowie, którzy nie otrzymali informacji o odwołanym locie poprzez SMS lub e-mail powinni spodziewać się lotu o niezmienionym czasie. W razie wątpliwości należy to sprawdzić na stronie Ryanair lub na stronie danego lotniska.

Około 100 pilotów zatrudnionych bezpośrednio w linii Ryanair protestuje dzisiaj na obrzeżach lotniska w Dublinie. Obie strony sporu twierdzą, że dążą do rozwiązania konfliktu, jednak mimo tych deklaracji nie udaje się dojść do kompromisu.

Przedstawiciele związków zawodowych reprezentujący pilotów poinformowali, że jeśli protest nie przyniesie rezultatu, możliwe są kolejne dni strajku. Potwierdzenia można oczekiwać w ciągu kolejnych kilku dni.

AKTUALIZACJA:

Potwierdzono dwa kolejne dni strajku – piątek 20 lipca i wtorek 24 lipca 2018 roku.