POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rząd i służby medyczne w Irlandii walczą z czasem, by maksymalnie opóźnić wzrost liczby zachowań na koronawirusa Covid-19.

Główny Dyrektor ds. Medycznych w Irlandii poinformował, że służby medyczne starają się opóźnić wzrost liczby zachorowań na koronawirusa Covid-19 w Irlandii.

Już od kilku tygodni prowadzona jest kampania informująca o sposobach ochrony przez zakażeniem koronawirusem. Niestety trzeba się liczyć z tym, że mimo to tempo wzrostu liczby chorych będzie rosło z dnia na dzień, przez co do końca miesiąca dziennie może przybywać nawet po 2.000 zakażonych osób.

W ciągu ostatniej doby odnotowano 102 nowe przypadki zakażenia Covid-19 w Irlandii. Do 785 wzrosła więc liczba wszystkich zachorowań w kraju. Średnia wieku chorych na koronawirusa to 44 lata.

HSE tymczasem apeluje, by w miarę możliwości mieszkańcy Irlandii pozostali w domach. W ciagu kolejnych dni pogoda ma być słoneczna, to może zachęcać do spacerów w parkach czy na plażach.

Służby medyczne przypominają jednak, by podczas pobytu na dworze pamiętać o zachowywaniu bezpiecznej odległości 2 metrów oraz by unikać skupisk ludzi. Już za kilka dni wszyscy mieszkańcy Irlandii otrzymają specjalne ulotki z dokładnymi wytycznymi odnośnie postępowania w czasie trwania pandemii Covid-19.

Niestety pojawiają się doniesienia, że mimo apelu władz niektóre puby w Irlandii pozostają otwarte. Dzięki wprowadzonym w piątek nowym przepisom władze mogą skorzystać z nowych uprawnień i zamknąć puby na czas nieokreślony.

Ich właściciele powinni się liczyć też z tym, że w przyszłości mogą nie otrzymać przedłużenia licencji – jak zapowiedział Minister Zdrowia Simon Harris.