POLONIA IRLANDIA

Według prognozy mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się znacznego spadku temperatur.

Meteorolodzy z Met Eireann zapowiadają znaczny spadek temperatur w najbliższych dniach w Irlandii. Kierowcy powinni przygotować się na pogorszenie warunków drogowych w porze wieczornej i porannej.

Spadek temperatur

Już w niedzielę w nocy temperatury spadną miejscami do -2 stopni Celsjusza, najzimniej ma być na północy i północnym zachodzie kraju. Możliwe wystąpienie przelotnych opadów mżawki.

W poniedziałek będzie słonecznie, lecz temperatury w dzień nie przekroczą 9 stopni Celsjusza. Noc pochmurna, z opadami deszczu i mżawki w południowo-wschodniej części Irlandii. W nocy nawet -3 stopnie Celsjusza w Munster. Rano lokalnie mogą wystąpić mgły.

Podobne warunki mają dominować we wtorek. Od środy możliwe dalsze ochłodzenie – meteorolodzy obserwują rozwój niskiego ciśnienia między Islandią a Norwegią.

Mroźne masy powietrza

Te masy powietrza mogą przynieść wietrzną i deszczową pogodę w Irlandii w środę i być może opady marznącego deszczu w środę wieczorem i w czwartek.

Wczesna prognoza na przyszły weekend wskazuje na niespokojne warunki atmosferyczne – intensywne opady deszczu i silny wiatr.