Do Irlandii napływają właśnie mroźne masy powietrza z Syberii i Skandynawii.

Prognoza pogody na najbliższe dni oznacza powrót zimy. Mroźne masy powietrza ze wschodu właśnie zaczynają napływać do Irlandii.

Już dzisiaj mieszkańcy Irlandii mogli odczuć zimny, przeszywający wiatr, który jest zapowiedzią warunków pogodowych na cały przyszły tydzień.

W związku z załamaniem pogody Met Eireann wydał dzisiaj żółty alert pogodowy dla całego kraju. Alert obowiązuje od dzisiaj do piątku 02 marca 2018 roku do godziny 12:00

Mieszkańców Irlandii ostrzega się przed wyjątkowo niskimi temperaturami i mroźnym wiatrem, który spotęguje odczuwanie zimna. Od wtorku 27 lutego 2018 roku w Irlandii spodziewane są intensywne opady śniegu – zwłaszcza w południowej i południowo-wschodniej części kraju.

Temperatury w ciągu dnia nie przekroczą 6 stopni Celsjusza, w nocy przymrozki – od -2 do -4 stopni Celsjusza. Przewiduje się również opady marznącego deszczu, co przy niskich temperaturach może oznaczać bardzo śliskie drogi i chodniki.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności, przeznaczenie dodatkowego czasu na podróż oraz zachowanie bezpieczniej odległości od innych samochodów ze względu na dłuższą drogę hamowania.